joomla templates top joomla templates template joomla

Święto szkoły w " Jedynce"

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

30 kwietnia obchodziliśmy Święto Szkoły - pierwszą rocznicę nadania naszej Szkole imienia Konstytucji 3Maja oraz przekazania sztandar. Tego dnia odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do wydarzeń z 1791r. Następnie zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły wysłuchali przemówienia Dyrektora Szkoły, Marzeny Peszyńskiej, inicjatorki nadania naszej Szkole imienia, która przybliżyła nam najnowszą historię naszej placówki oraz przypomniała znaczenie Trzeciomajowej Ustawy Rządowej.

Wybory do Rady Izby Rolniczej

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

Przedstawiamy wykaz obwodów głosowania w wyborach do Rady Powiatowej Kujawsko – Pomorskiej Izby Rolniczej w Powiecie Golubsko – Dobrzyńskim! 

Przedszkolny piknik z udziałem klasy mundurowej

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

24 kwietnia 2015r. w Przedszkolu Publicznym Nr 2 im. Marii Konopnickiej odbył się piknik rodzinny, w którym udział wzięły przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami oraz klasa mundurowa z Gimnazjum im. I. Działyńskiego w Golubiu - Dobrzyniu pod opieką p. Iwony Sipak. Uczniowie z przyjemnością przyjęli zaproszenie Pani dyrektor Małgorzaty Kołodziejskiej i pokazem musztry paradnej uświetnili imprezę maluchów. 

Pani Zofia skończyła 100 lat

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Golub-Dobrzyń

W środę 15 kwietnia 100 lat skończyła Pani Zofia Gościńska, mieszkanka Lisewa (Gmina Golub-Dobrzyń). Z tej okazji odwiedzili ją Wójt Gminy Marek Ryłowicz wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy.

Zapraszamy na II Charytatywny Bieg z Trójką

serwis.bip.golub-dobrzyn.com.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

Zespół Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza na II Charytatywny Bieg z Trójką o Puchar Starosty (dystans 10 km), o Puchar Burmistrza (dystans 5 km), o puchar Wójta (dystans 3 km). Zawody odbędą się 9 maja 2015r. o godz. 11.00. Zapisy od godz. 9.00. Zapraszamy również miłośników nordic walking.

Spotkanie informacyjne na temat nowej edycji programu "Europa dla obywateli"

serwis.bip.golub-dobrzyn.com.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

Departament Pomocy Technicznej Biuro Koordynacji i Doradztwa Projektowego Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje, że 12 maja 2015 r. w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie na temat nowej edycji programu „Europa dla obywateli”. 

Urodziny Harcerskiej Burzy

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

W nocy z 25 na 26 kwietnia w Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego odbywał się urodzinowy biwak 18 Golubsko-Dobrzyńskiej Drużyny Harcerskiej Burza imienia Jana Bytnara Rudego z Golubsko-Dobrzyńskiego Hufca ZHP.

Niezapomniane przeboje XX wieku w Szafarni

serwis.bip.golub-dobrzyn.com.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

Niezapomniane przeboje XX wieku zabrzmią niedzielę 26 kwietnia o godzinie 17.00 w wykonaniu Marty Ustyniak (sopran) i Marcina Naruszewicza (tenor), przy akompaniamencie Kwintetu Smyczkowego ARTE CON BRIO w składzie Krystyna Prystasz (I skrzypce), Michał Marcinkowski (II skrzypce), Mirosław Przybył (altówka), Agata Jarecka (wiolonczela), Andrzej Nawrocki (kontrabas).

Na Ludową Nutkę

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Golub-Dobrzyń

Grupa nieformalna „Aktywni Razem” z Nowogrodu w okresie od 1 kwietnia 2015 do 15 czerwca 2015 roku realizuje projekt „NA LUDOWĄ NUTKĘ”, którego celem jest ukazywanie bogactwa muzyki ludowej zarówno w autentycznej przekazywanej z pokolenia na pokolenie formie, jak i artystycznym opracowaniu i stylizacji, wśród mieszkańców Nowogrodu i okolic, poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie działań związanych z muzyką i obyczajami ludowymi.

Zdrowotne i prawne skutki spalania śmieci

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Golub-Dobrzyń

Straż Miejska przypomina mieszkańcom o obowiązującym zakazie spalania odpadów. Ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. art.191 Kto wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu lub grzywny art.155Straż