joomla templates top joomla templates template joomla

„W świątecznej krzątaninie tradycja nie zaginie”

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Golub-Dobrzyń

Burmistrz Miasta Golub-Dobrzyń Mariusz Piątkowski, we wtorek 31 marca miał przyjemność gościć na odbywającym się już od kilku lat spotkaniu świątecznym pod hasłem „W świątecznej krzątaninie tradycja nie zaginie” w Szkole Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja. Zorganizowana w „Jedynce” uroczystość miała na celu upowszechnienie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci. 

Młodzi piłkarze zagrali w nowej hali

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Golub-Dobrzyń

28 marca Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy „Piłkarz” Golub-Dobrzyń zorganizowały turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2004 oraz młodszych „Golub-Dobrzyń Cup”. W turnieju wzięło udział 6 zespołów: UKS Lipno, Unisławia Unisław, UKS GOL Brodnica, Gwiazda Toruń oraz dwa zespołu KS „Piłkarz” Golub-Dobrzyń.

Wiosna w przyrodzie i kosmosie

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Golub-Dobrzyń

20 marca uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Węgiersku przywitali wiosnę. Dzieci miały szansę dowiedzieć się na czym polega zaćmienie Słońca oraz obejrzeć to zjawisko przez teleskopy lub specjalne okulary w których wykorzystano bezpieczny filtr słoneczny.

Podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

14 stycznia 2015 roku Burmistrz Golubia-Dobrzynia Mariusz Piątkowski oraz Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz podpisali umowę na „Przeprowadzenie działań studyjno-koncepcyjno-projektowych dla terenów inwestycyjnych Golubsko-Dobrzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego” z Wielobranżowym Przedsiębiorstwem Usługowo-Produkcyjnym „MELBUD” s.c. Marcin Grzelczyk & Piotr Szefler.

WOŚP w Gałczewie

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

W dniu 9 stycznia 2015r. na hali sportowej w Gałczewie, odbyła się licytacja gadżetów WOŚP oraz przedmiotów ofiarowanych przez rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Dodatkowo zostały zaprezentowane występy artystyczne harcerzy, a także odbyła się sprzedaż ciasta ufundowanego przez rodziców.

Dopłaty do materiału siewnego

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

Od 15 stycznia 2015 r. można ubiegać się o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany (zakupionego i wysianego/wysadzonego w okresie od 15 lipca 2014 r. do 15 czerwca 2015 r.)

Szafarnia zaprasza na koncert pt.: "Halka inaczej"

serwis.bip.golub-dobrzyn.com.pl/ włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

Zapraszamy na koncert w wykonaniu sopranistki Jolanty Wagner, absolwentki wydział Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Katarzyny Rymarczyk. Artystka kreowała rolę między innymi: Tatiany w operze „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego, Halki w operze „Halka” Stanisława Moniuszki, Pięknej Heleny z operetki ”Piękna Helena” Jacquesa Offenbacha oraz Toski w operze ”Tosca” Giacomo Pucciniego. 

COCA-COLA CUP W GOLUBIU-DOBRZYNIU

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Golub-Dobrzyń

30 marca na stadionie miejskim w Golubiu-Dobrzyniu odbył się pierwszy etap piłkarskiego turnieju Coca-Cola Cup. Rywalizowały w nim 4 drużyny: Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu, które było gospodarzem wydarzenia, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie, Zespół Szkół nr 2 w Turznie.

Dwa oblicza romantyzmu Schubert i Dvořák

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

Dwa oblicza muzyki romantycznej zaprezentuje w niedzielę 18 stycznia Herbert Piano Trio, które tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Muzycznych w Poznaniu i Bydgoszczy: skrzypaczka Joanna Kreft, wiolonczelista Dominik Płociński i pianista Bartłomiej Wezner.

Podziękowanie

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Golubiu-Dobrzyniu, działający w Domu Kultury w Golubiu – Dobrzyniu składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w XXIII Finale WOŚP.

Odebrali medale

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

W dniu 09.01.2015r. Medale Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrały cztery pary z terenu Gminy Golub-Dobrzyń

Urząd Stanu Cywilnego w Golubiu-Dobrzyniu podsumował miniony rok

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

Od początku roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Golubiu-Dobrzyniu zarejestrowano 299 aktów urodzenia z czego 24 to urodzenia poza granicami kraju, które zostały wpisane do polskich ksiąg stanu cywilnego.

Konsultacje o funduszach europejskich

serwis.bip.golub-dobrzyn.com.pl/ włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

Specjaliści Punktów Informacyjnych, w tym Lokalnego Punktu Informacyjnego w Grudziądzu przy Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nieodpłatnie udzielają odpowiedzi w formie konsultacji bezpośrednich na zapytania dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich.