joomla templates top joomla templates template joomla

Urzędnik Fałszował dokumentację, na podstawie której wypłacano dotacje. 15 zarzutów dla byłego już pracownika powiatowego w Golubiu-Dorzyniu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności

info: Policja, Golub-Dobrzyń włącz . Opublikowano w Golub-Dobrzyń

Golubsko-dobrzyńscy policjanci, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu, zakończyli śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez byłego już pracownika jednej z agencji. 43-letniemu mieszkańcowi powiatu wąbrzeskiego grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
 
 
Na podstawie materiałów dowodowych zebranych przez golubsko-dobrzyńskich śledczych prokurator przedstawił 15 zarzutów 43-letniemu byłemu już pracownikowi biura powiatowego jednej z agencji.
 
 
Podejrzany od listopada 2015 r. przez rok, będąc pracownikiem w biurze powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu i będąc zobowiązanym między innymi do obsługi wniosków w ramach jednego z programów rozwoju, przekroczył swoje uprawnienia i nie dopełnił swoich obowiązków w ten sposób, że w celu uzyskania korzyści majątkowej dla siebie i innych osób z funduszy unijnych przedkładał fałszywą dokumentację, na podstawie której wypłacane były dotacje. Dodatkowo w ramach tego przestępczego procederu 43-latek trzykrotnie podrobił podpisy petentów biura. 
 
 
 
Prokurator Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu skierował już akt oskarżenia w tej sprawie do sądu. Nieuczciwemu pracownikowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.