joomla templates top joomla templates template joomla

Hala na ukończeniu

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

Hala powstała przy ul. Sosnowej, pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a miejskim laskiem. Jej budowa kosztowała prawie 6 mln zł. Miasto otrzymało 1,7 mln zł wsparcia na tę inwestycję z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. W tym tygodniu prowadzone będą głównie prace związane z montażem trybun oraz wyposażenia boiska – bramek i koszy.

Zaplonowano także wielkie sprzątanie obiektu oraz jego otoczenia. W ubiegłym tygodniu wykonano dębowy parkiet, zamontowano armaturę łazienkową oraz dekoracyjne płyty elewacyjne. W części sali sportowej jest konstrukcja parterowa, a w części zaplecza – dwukondygnacyjna. Hala ma powierzchnię 1161m2 . Przewidziano stałe trybuny na 260 osób i 94 miejsca na trybunach wysuwanych.

Obiekt ma szerokość 36m, długość 45 m i wysokość – 12 m. Na hali będzie można uprawiać wszystkie podstawowe dyscypliny sportowe. Do siatkówki czy koszykówki boisko można dzielić na trzy mniejsze. Podobnie jest z lekcjami w-f, mogą je równocześnie odbywać trzy grupy. Są cztery szatnie z toaletami, dwa duże pomieszczenia np. na fitness i siłownię. Ponadto w ramach inwestycji wybudowano parkingi, chodniki, drogi wewnętrzne i plac manewrowy. - Minęło około 20 lat od budowy ostatniej hali sportowej w Golubiu-Dobrzyniu. Od tego czasu sporo się zmieniło.

Dziś ten obiekt nie zaspokaja już potrzeb mieszkańców. Brakowało w mieście hali pełnowymiarowej z trybunami – dla działalności klubów, do organizacji turniejów i zawodów oraz przeprowadzania codziennych zajęć wychowania fizycznego. Hala, której budowa dobiega końca, spełni te oczekiwania. To obiekt na miarę naszych potrzeb i możliwości. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do budowy tego obiektu - mówi burmistrz Golubia-Dobrzynia Roman Tasarz.