joomla templates top joomla templates template joomla

Ślubowanie pierwszych klas gimnazjum

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

Dnia 23 października 2014r. odbyło się w Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość została uświetniona przez obecność: Burmistrza Miasta Romana Tasarza, mł. bryg. mgr P. Warlikowskiego, mł. asp. K. Wilangowską, I. Kałużną – przedstawicielkę Lasów Państwowych oraz Przewodniczącego Rady Rodziców Gimnazjum K. Kozłowskiego. 

Wśród zebranych znaleźli się też oczywiście dumni rodzice, nauczyciele i najważniejsi goście – Pierwszoklasiści Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego. Po powitaniu wszystkich zebranych przez Panią Dyrektor Gimnazjum Lidię Chylewską, uczniowie klasy I B złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość, poprowadzona została przez uczniów Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Anny Tuliszewskiej i p. Aleksandry Ławickiej.

Starsze koleżanki serdecznie powitały swoich kolegów z klas pierwszych i obiecały służyć im pomocą, radą i uśmiechem, w ,nie zawsze przyjemnej, rzeczywistości szkolnej. Pierwszoklasiści poproszeni zostali o zaprezentowanie swoich umiejętności, które nabyli podczas niespełna dwóch miesięcy nauki w gimnazjum. Na początek klasa I B pokazała swoje talenty aktorskie w krótkiej scence z lekcji języka polskiego. Następnie scena należała już w całości do klasy o profilu mundurowym – kl. IA.

Prężnym krokiem, w mundurach wojskowych uczniowie dali niezwykle widowiskowy pokaz musztry i sztuk walki. Następnie odśpiewali hymn Żołnierzy Niezłomnych – „Biały krzyż”. Po złożeniu ślubowania zostały im nadane pierwsze stopnie wojskowe przeznaczone dla uczniów gimnazjum - starszego elewa. Uczniów klasy mundurowej przygotowali p. Iwona Sipak, p. kapitan S. Żochowski, p. J. Drywa, p. Adam Kałużny i p. Anna Kamińska.

Po złożeniu przyrzeczeń przez pierwszoklasistów głos zabrał burmistrz Golubia-Dobrzynia pan Roman Tasarz, który pogratulował uczniom dobrego wyboru szkoły i życzył dotrzymania słów ślubowania. Pierwszaki, na umilenie nauki, dostały w prezencie od pana burmistrza pluszaki. Po uroczystości ślubowania rodzice zostali zaproszeni na kawę i ciasto do świeżo wyremontowanej sali lekcyjnej, w której zajęcia będzie miała klasa mundurowa.

Witamy uczniów klas pierwszych wśród pełnoprawnych uczniów Gimnazjum im. I. Działyńskiego i życzymy owocnej pracy w miłej, przyjaznej atmosferze, wielu sukcesów i zawiązania przyjaźni na całe życie.