joomla templates top joomla templates template joomla

Spotkanie z historią

golub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Samorząd

We wtorek, 16 września 2014 r. uczniowie klasy 3a, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja, wraz z wychowawczynią uczestniczyli w ciekawej wycieczce. Dzięki uprzejmości Dyrektora Zamku Golubskiego, Pana Piotra Kwiatkowskiego , Pani Monika Sobolewska i Pan Dariusz Deja, animatorzy kultury, zaprosili nas na „Spotkanie z historią Zamku Golubskiego”.

Dzieci powitano w strojach historycznych, co wprowadziło wszystkich w klimat epoki Anny Wazówny. Niespodzianką był też prawdziwy wystrzał armatni przy bramie zamkowej. Zwiedzanie odbywało się wg wyznaczonej zadaniami trasy. Dzieci podzielone na grupy samodzielnie docierały do wyznaczonych punktów po rozwiązaniu przydzielonych im zagadek.

Było dużo emocji, bo w korytarzach dawał znaki „duch” Anny Wazówny. Zwiedzaliśmy Zamek trasą , która nie jest dostępna dla zwykłych turystów, uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, a na zakończenie piekliśmy kiełbaski na dziedzińcu Zamku. Już dziś cieszymy się na kolejne spotkanie z historią, które odbędzie się w listopadzie. Organizator wycieczki klasowej – Magdalena Wiśniewska