joomla templates top joomla templates template joomla

Animatorzy wiedzą więcej

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

W dniach od 18 do 21 września 2014 r. animatorzy pracujący na ORLIKu w Ostrowitem: Tomasz Niemira i Kamil Kuczkowski uczestniczyli w szkoleniu, w ramach Akademii Animatora w siedzibie Fundacji Nasz Orlik w Pucku. 

Tematem zajęć były dwa zagadnienia – fundraising i program Erasmus +. Podczas kilkunastogodzinnych wykładów nasi animatorzy mogli dowiedzieć się, jak rozumieć wszelkie metody zdobywania funduszy poprzez zabieganie o wsparcie osób indywidualnych, firm, fundacji dobroczynnych lub instytucji rządowych i samorządowych.

Tę tematykę przybliżyli słuchaczom specjaliści z Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Ponadto przedstawiony został Program Erasmus+, który oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających m.in. w obszarze sportu w Europie, przede wszystkim na poziomie lokalnym.

Wsparcie, jakie oferuje program może dotyczyć takich kwestii jak: promocja oraz wspieranie dobrego zarządzania w sporcie; promocja wolontariatu sportowego, włączenia społecznego, równych szans i aktywności fizycznej pozytywnie wpływającej na zdrowie poprzez wzrost udziału w przez sporcie. Zajęcia dotyczące tego programu prowadzone były przedstawicieli Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.