joomla templates top joomla templates template joomla

Oficjalne otwarcie świetlicy

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

W sobotę 4 lipca br. symbolicznym przecięciem wstęgi zainaugurowana została działalność nowego obiektu świetlicy wiejskiej w Białkowie. W uroczystości otwarcia nowego budynku świetlicy w Białkowie udział wzięli m.in.: Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz, Wicestarosta Powiatu Golubsko -Dobrzyńskiego Franciszek Gutowski, proboszcz parafii Św. Katarzyny w Dobrzyniu Jarosław Kulesza.

Obecna była również sołtys Białkowa i Sadykierza Karolina Rosołowska , która podczas uroczystości pełniła funkcję gospodarza, mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście. Oficjalnego przecięcie wstęgi dokonał wójt Gminy Golub-Dobrzyń, Wicestarosta Powiatu Golubsko -Dobrzyńskiego oraz sołtys sołectwa Białkowo, Sadykierz. Budynek poświęcił proboszcz parafii Św. Katarzyny w Dobrzyniu Jarosław Kulesza. Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz, w krótkich słowach przedstawił proces realizacji inwestycji oraz podkreślił, że to przedsięwzięcie pozwoli społeczności rozwijać swoje zainteresowania, będzie miejscem wspólnych spotkań oraz doskonałą okazją do integracji mieszkańców, następnie na ręce Pani sołtys przekazał klucze od budynku.

Wójt gminy odebrał z rąk dzieci podziękowania za osobiste zaangażowanie w budowę świetlicy. Po części oficjalnej zgromadzeni goście zasiedli do stołów , gdzie czekał już poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Białkowa. Remont świetlicy przyczyni się do zaspokojenia potrzeb społecznych, kulturalnych mieszkańców wsi oraz wpłynie korzystnie na wykorzystanie aktywności społeczności lokalnej. Stworzenie warunków do uczestnictwa w kulturze, organizowanie kulturalnych rozrywek, przygotowanie do kulturalnego życia codziennego.