joomla templates top joomla templates template joomla

Rowerem przez świat

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisewie rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015 na sportowo, biorąc udział w projekcie współfinansowanym przez Urząd Gminy Golub-Dobrzyń „Rowerem przez świat”. Projekt ten przeznaczony jest dla uczniów klas V i VI posiadających kartę rowerową.Cele projektu to poszerzenie wiadomości na temat naszego regionu oraz sławnych Polakach związanych z nim: Marii Dąbrowskiej, Fryderyku Chopinie, Mikołaju Koperniku i Annie Wazównie, a także kształtowanie zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu.

- Świat, który zamierzamy zobaczyć, nie jest oczywiście taki wielki, ale dotyczy najważniejszych postaci związanych z naszym rejonem – mówi koordynator projektu Magdalena Kowalczyk. – Zapoznaliśmy się już z sylwetką Fryderyka Chopina, udając się w trasę do Szafarni. Po drodze uczestnicy wycieczki zwiedzili Górę Modrzewiową oraz Regionalną Izbę Pamięci poświęconą pisarce Marii Dąbrowskiej, która znajduje się w Szkole Podstawowej im. Działyńskich w Płonnem.

Kolejna wycieczka - tym razem do Golubia – pozwoliła uczestnikom zapoznać się z sylwetką Anny Wazówny. Zwiedzili zamek, a następnie obejrzeli panoramę miasta z wieży kościelnej. Uczestników projektu czeka jeszcze wycieczka rowerowa do Gałczewka, podczas której uczniowie zapoznają się z postacią Mikołaja Kopernika. Na beneficjentów czekają również dwa dalsze wyjazdy: do Torunia – do Muzeum Mikołaja Kopernika oraz Planetarium, a druga do Brodnicy do Pałacu Anny Wazówny, w którym obecnie mieści się biblioteka.

Tam wezmą udział w zajęciach poświęconych byłej właścicielce pałacu. W szkole realizowany jest również kolejny projekt pt. „Moja stuletnia szkoła”. Polega on na przybliżeniu uczestnikom historii budynku, do którego uczęszczają i są z nim związani przez różne formy zajęć: zajęcia literacko-komputerowe, zajęcia plastyczno-fotograficzne oraz zajęcia teatralne. Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI.

Zwieńczeniem wszystkich działań będzie spotkanie integracyjne, w którym wezmą udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lisewie (ok. 80 osób). Będą oni mieli możliwość zapoznania się z historią szkoły poprzez przedstawienie i wystawy. Koordynatorem projektu jest Magdalena Kowalczyk. Czas trwania obu projektów: od września do listopada 2014r.