joomla templates top joomla templates template joomla

Świetlica zyskała nowy blask

uggolub-dobrzyn.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości gminne

Świetlica w Pląchotach zyskała nowe oblicze dzięki generalnemu remontowi. W sobotę (3.10.2015) mieszkańcy sołectwa zebrali się, by uczcić oddanie budynku do użytkowania. Świetlica w Pląchotach była w swojej historii szkołą i siedzibą weterynarza.

W tym roku doczekał się generalnego remontu. Wymieniono dach, oraz system centralnego ogrzewania, instalację elektryczną, stolarkę okienną... mówiąc krótko ze starego budynku pozostały właściwie tylko ściany. Oddanie do użytku wyremontowanego obiektu umożliwi nam organizację spotkań, przyjęć i innych uroczystości - wskazuje sołtys Marian Węglerski. - Zmieniło się wiele, choćby to, że powstało centralne ogrzewanie.

Wcześniej obiekt nagrzewano piecami. Są także nowe toalety i kuchnia. Postanowiliśmy uczcić oddanie budynku organizując przyjęcie. Zaangażowała się rada sołecka, pani radne, mieszkańcy. Pomagali nam także darczyńcy. Miejscowy przedsiębiorca ofiarował nam nawet chłodziarko-zamrażarkę. Roman Węglerski przekazał świnię, która została przerobiona i wylądowała na stołach, a radna Marta Cisło wspomogła nas finansowo.

Budynek świetlicy jest bardzo estetyczny, ale jego urok kryje się nie tylko na paterze, ale również na odnowionym poddaszu. To miejsce ma swój klimat i nadaje się do organizowania spotkań okolicznościowych. - Mam nadzieję, że świetlica będzie łączyła mieszkańców wsi - podkreśla Bogdan Jagielski, przewodniczący rady gminy Golub-Dobrzyń.

Budżet gminy jest w tym roku bardzo napięty z powodu właśnie inwestycji, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się znaleźć pieniądze i na tę inwestycję. Mieszkańcy Pląchot bawili się w i przed nową świetlicą przy dźwiękach muzyki do późnego wieczora.