joomla templates top joomla templates template joomla

Moje miejsce na Ziemi

sserwis.bip.golub-dobrzyn.com.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

Szóstka uczniów klasy II technikum rolniczego zajęła II miejsce w finale konkursu KUJAWSKO-POMORSKIE - MOJE MIEJSCE NA ZIEMI. Konkurs organizowany był przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.

Temat tegorocznej edycji brzmiał "Inteligentne specjalizacje. Jak Kujawsko-Pomorskie może stać się liderem regionów?". Zadaniem uczniów była odpowiedź na pytanie co według nich jest naszą regionalną "inteligentną specjalizacją" i mogłoby się stać kołem zamachowym rozwoju województwa przy wykorzystaniu istniejącego w nim potencjału.

Po opracowaniu projektu w formie pisemnej, uczniowie zaprezentowali swój pomysł przed komisją reprezentującą Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK oraz Urząd Marszałkowski. Uczniowie uzyskali 83 pkt na 100 możliwych i tym samym zajęli drugie miejsce.

W nagrodę uczniowie odwiedzą Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu, gdzie będą dla nich zorganizowane warsztaty. Szkołę reprezentowali następujące osoby: Andrzej Burak, Mateusz Burak, Jakub Kopczyński, Michał Górzyński, Adam Rutkowski, Jakub Pietrkiewicz. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej edycji za rok.