joomla templates top joomla templates template joomla

Powiat Golubsko-Dobrzyński na IV Międzynarodowych Targach

serwis.bip.golub-dobrzyn.com.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

W dniach 20-21 wrzęśnia br. odbyły się IV Międzynarodowe Targi Turystyczne na Pograniczu EXPO Sejny, które dla naszego powiatu okazały się wielkim sukcesem. Tegoroczne targi przyciągnęły prawie 140 wystawców z Polski, Litwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, ale także z Bułgarii, a nawet z Republiki Południowej Afryki.

To już czwarta impreza targowa w niewielkim przygranicznym miasteczku odbywająca się pod szyldem Międzynarodowych Targów EXPO. Głównym zamierzeniem była wymiana informacji o sąsiedzkich regionach, a także zapoznanie się z ofertami turystycznymi na przyszły rok. Podczas imprezy chętni mogli spróbować regionalnych potraw, zobaczyć kulturę pogranicza, obejrzeć rękodzieła ludowe.

Dodatkową atrakcją w Sejnach okazały się spotkania i dyskusje poświęcone nie tylko turystyce wędkarskiej, ale też współpracy transgranicznej służącej rozwojowi pogranicza. Swoje ciekawe oferty prezentowały: biura podróży, hotele, właściciele dużych gospodarstw agroturystycznych organizacje zajmujące się turystyką i samorządy, w tym m.in. powiat golubsko-dobrzyński.

Podczas imprezy chętni mogli spróbować regionalnych potraw, obejrzeć rękodzieła ludowe oraz poznać kulturę regionów. Pod koniec pierwszego dnia targów Organizatorzy rozdali nagrody w kategoriach: - za najciekawszą ofertę wędkarską - za najciekawszą ofertę turystyczną - za najładniejsze stoisko - za najciekawszy program artystyczny a także wyróżnienia. W kategorii najciekawsza oferta turystyczna zwyciężył Ośrodek Kukle – Gliniana Wioska /w tej kategorii Powiat Golubsko-Dobrzyński zajął I miejsce podczas I Targów w 2011r./.

W kategorii na najładniejsze stoisko Powiat Golubsko-Dobrzyński zajął pierwsze miejsce przed Gminą Andrychów i Ogodem Bajek "Sowa". Nasze stoisko prezentowało ofertę turystyczną regionu i zachęcało do odwiedzenia powiatu. Targi były doskonałym miejscem do zaprezentowania walorów naszego regionu dla odwiedzających i przewodników oraz wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów z różnymi organizacjami w zakresie promocji i turystyki.

Swój udział w przygotowaniu stoiska promocyjnego zawdzięczamy wielu organizacjom, instytucjom oraz osobom prywatnym, którym pragniemy serdecznie podziękować: Urząd Gminy Ciechocin, Urząd Gminy Zbójno, Urząd Gminy Radomin, Urząd Gminy Golub-Dobrzyń, Osada Karbówko z Ciechocina, Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Zygmunta Kwiatkowskiego Oddział w Golubiu-Dobrzyniu, Stowarzyszenie LGD „Dolina Drwęcy”, Zakład Produkcji Cukierniczej Roman Borys z Golubia-Dobrzynia, Golubsko-Dobrzyńska Organizacja Turystyczna, GDPhotography.

Wyniki IV MTT na pograniczu Expo Sejny 2014: NAJCIEKAWSZA OFERTA WĘDKARSKA 1.Stowarzyszenie Samorządów Ziemi Sejneńskiej, 2.PEGAZUS- Jarosław Żywalewski, 3.Łowicka Grupa Rybacka NAJŁADNIEJSZE STOISKO 1.Powiat Golub-Dobrzyń, 2.Gmina Andrychów, 3.Ogród Bajek Sowa NAJCIEKAWSZY PROGRAM ARTYSTYCZNY 1.Nadleśnictwo Głęboki Bród , 2.LGD Kanał Augustowski i Rospuda, GOK Żarnowo, Gmina Nowinka,

3.Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich NAJCIEKAWSZA OFERTA TURYSTYCZNA 1.Ośrodek Kukle – Gliniana Wioska, 2.SiRT – Baśniowy Szlak, 3.Pelikan PHU Krzysztof Medrzecki – Częstochowa WYRÓŻNIENIA 1.LGD Szelment, 2.Kalinka, 3.Galicyjskie Stowarzyszenie WYRÓŻNIENIA SPECJALNE od Panstwa Irminy i Andrzeja Norwa 1.Biuro podróży Raytan Tour z Warszawy – za pierwsze zgłoszenie na targi 2.Czesław Kisza – za pomysł zorganizowania targów turystycznych na pograniczu w Sejnach Targi odwiedziło ok. 1200 gości – mieszkańców pogranicza oraz turystów i przewodników.

Po raz kolejny organizatorem targów było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko - Augustowskie”. Pragniemy podziękować wszystkim organizacjom, samorządom, firmom oraz osobom prywatnym, którzy poprzez pomoc w przygotowaniu stoiska wystawienniczego przyczynili się do wspólnego sukcesu na tegorocznych targach.