joomla templates top joomla templates template joomla

Program Wykrywania Zakażeń WZW

serwis.bip.golub-dobrzyn.com.pl włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

„Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim” W związku z przystąpieniem Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego do realizacji „Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”, mieszkańcy Powiatu mogą skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych krwi w kierunku HBsAg oraz badań diagnostycznych krwi na obecność przeciwciał anty-HCV, które odpowiedzialne są za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C.

Celem programu jest zwiększenie wykrywalności zakażeń HBV i HCV, oraz zwiększenie świadomości w zakresie zapobiegania zakażeniom HBV i HCV. Program przewiduje również szkolenie edukacyjne dla mieszkańców Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, mające na celu zwiększenie świadomości w zakresie zapobiegania zakażeniom HBV i HCV, które odbędzie się 15 lipca 2015 r., godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu, ul. Plac 1000-lecia 25 (pokój S5, parter).

Spotkanie to będzie zapowiedzią przyszłych bezpłatnych badań diagnostycznych w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu B i C. Termin badań zostanie podany do publicznej wiadomości w najbliższym czasie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: http://wzw.wsoz.pl/