joomla templates top joomla templates template joomla

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

serwis.bip.golub-dobrzyn.com.pl/ włącz . Opublikowano w Wiadomości powiatowe

Wybrano delegata Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W związku z upływem czteroletniej kadencji Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego i wyborem członków kolejnej kadencji w dniu 11 grudnia 2014r. w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

Zanim dokonano wyboru nowych reprezentantów naszego regionu obecny na spotkaniu Wicestarosta Golubsko-Dobrzyński p. Franciszek Gutowski oraz wykonująca obowiązki Sekretarza Powiatu p. Katarzyna Orłowska złożyli ustępującej delegatce Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego kadencji 2010-2014 Pani Magdalenie Miedzianowskiej podziękowania za społeczną pracę na rzecz naszego powiatu.

Następnie po omówieniu regulaminu dokonano wyboru nowego delegata oraz stałego zastępcy na kolejną kadencję 2015-2018. Powiat Golubsko-Dobrzyński w Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego na kadencję 2014-2018 reprezentować będą: Pani Małgorzata Mierzejewska - Prezes Golubsko-Dobrzyńskiej Organizacji Turystycznej oraz Pani Urszula Bożena Skrzeszewska – Prezes Stowarzyszenia „Przyjaciół Macikowa i Okolic”.

W trakcie spotkania poinformowano uczestników o możliwościach aplikacji wniosków w najbliższym czasie, zaproponowano możliwość utworzenia Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych, zapewniono o szerokiej współpracy z organizacjami pozarządowymi, w tym pomocy merytorycznej i szkoleniowej.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 18 grudnia 2014r. o godz. 16:00 w Starostwie Powiatowym odbędzie się szkolenie z zakresu przygotowania wniosków aplikacyjnych z zakresu ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego otwartych konkursów na zadania publiczne na 2015r. oraz do II edycji ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Więcej informacji można uzyskać osobiście lub telefonicznie: tel. 566835380 wew. 34 Monika Ciechanowska Wydział Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Golubiu-Dobrzyniu. Liczba miejsc ograniczona.